2013 KHARKOV-UKRAYNA GEZİSİ

2013 BAYİ TATİL KAMPANYASI

“KHARKOV-UKRAYNA” / 08 - 12 MART 2013

Kharkov (ayrıca Kharkiv olarak geçer) Ukrayna’nın ikinci büyük şehri. Karkov Oblast’ın yönetim merkezi ve bununla birlikte Kharkivskii Rayonu’nun da idari merkezidir.

Kharkov Oblast, Kuzeydogu Ukrayna’da Udy, Lopan ve Kharkov nehirlerinin birleştiği yerde bulunuyor. Kharkov Marchlands Güney Rusya'nın 1656 yılından itibaren bir askeri kalesi olarak bilinmektedir. 18. yüzyılda verimli toprakların ve hızlı kolonizasyon merkeziyken, Kharkov hızla önemli bir ticaret merkezi haline geldi ve el sanatları üretimi ile 1732 yılında eyalet hükümetinin bir kuvveti oldu.

Harkiv Ukrayna'nın temel endüstri, eğitim ve kültür merkezlerinden biridir. Sanayisi özellikle daha çok askeri ürünler ve makine sanayi üzerinedir. Bu şehirde yüzlerce sanayi şirketi vardır. Bunlardan en ünlüleri birer dünya devi olan Morozov Tasarım Ofisi ve Malisev Tank Fabrikasıdır. 1930'lardan bu yana tank üretiminin liderleri; Hartron (uzay ve nükleer elektronik) ve de Turboatom türbinleri üreticileridirler.

Harkiv şehrinin en meşhur mekanı, Avrupa'nın en büyük 3., Dünyanın 7. büyük şehir meydanı olan Özgürlük Meydani (Plosça Svobodi)'dir

Kharkov büyük bir havaalanina sahiptir. Kent yaklaşık 20 uydu kenti kapsayan bir metropol merkezidir.

Kharkov şehir nüfusu 1.446.000 (2010) 'dir.

Kharkov telefon kodu +380 57; posta kodları 61.000-61.204’tür.

01. GÜN

İSTANBUL – KHARKOV

 

 

Cuma

 

Sabiha Gökçen Havalimani Dış Hatlar Terminalinde özel kontuarında 11.00’da karşılanma ve buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra PEGASUS Hava Yolları ile 12.50 de Kharkov’a hareket. 14.55 de Kharkov Havalimanı’na varış, karşılanma ve özel araç ile 4* Reikartz Otel’e transfer. Kısa bir yolculuktan sonra otelimize varış. 16.30 Oda dağılımı ve yerleşme. Gece eğlence.

02. GÜN

KHARKOV

 

 

Cumartesi

 

Sabah kahvaltidan sonra Saat 13.00’te Yarim Günlük Kharkov Sehir Tanitim Gezisi Için Hareket: görülecek yerler arasinda; Forest Park/Glory Memorial Aniti, Shevchenko Monument(Aniti), Uspensky Cathedral (Kharkov’un En Yuksek Binasi 89.5m), Pokrovsky Cathedral (Kharkov’un en eski yapisi 1689), Svobody (Freedom) Square Avrupa’nin en büyük meydani, Mirror Stream Fountain, Gorky Park bulunmaktadir. 17.30 Otele dönüs ve serbest zaman.

03. GÜN

KHARKOV

 

 

Pazar

 

Sabah kahvaltidan sonra tam gün serbest zaman, Arzu eden misafirlerimizle beraber sehir merkezine hareket ve yürüyerek sehrin enteresan bölgelerini kesfediyoruz. 17.30 otele dönüs ve serbest zaman.

04. GÜN

KHARKOV

Pazartesi

 

Sabah kahvaltidan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize degisik bölge gezilerini sunabiliriz. Otel aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Aksam serbest eglence imkânlari.

05. GÜN

KHARKOV - ISTANBUL

Sali

 

Sabah kahvaltidan sonra son hazirliklar, odalarin teslimi ve özel araç ile Havalimanina transfer. Bagaj ve bilet islemlerinden sonra PEGASUS Hava Yollari uçusu ile Istanbul’a 16.25 de uçus. 18.35 de Istanbul Sabiha Gökçen Havalimani’na varis. Gerekli yönlendirmelerin ardindan, gezi ve servislerimizin sonu.

SERVISLERIMIZ

Istanbul-Kharkov-Istanbul PEGASUS Hava Yollari uçak biletleri

Istanbul ve Kharkov Karsilanma

Özel Otobüs ile Hava Limani-Otel-Hava Limani transferleri

Giriste hos geldiniz kokteyli

Kharkov 4* Reikartz Otelde 4 gece - 5 gün konaklama

Tek Kisilik Odalar

Istanbul’dan katilimli Tecrübeli Rehberlik Hizmetleri

Sabah Açik Büfe Kahvaltilar

½ Gün Sehir Turu

2 Kez Rehberimiz Ile Yürüyüs Turu

Grup Vize Islem ve ücretleri

Alan Vergileri

Seyahat Sigortasi

Yurt Disi Çikis Harci

 

Değerli katılımlarınızı bekler şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

 
Share
Kobiler sektorden