PDF  Array Yazdır Array

SERATUT HARDFLOOR 
KUARTZ AGREGALI ZEMİN SERTLEŞTİRİCİSİ

KOD NO: Z-175 - Z-176 - Z-177)

TANIMI
Çimeto, pigmet, kimyasal katkılar ve mineral sert agregadan oluşan kullanıma hazrı toz karışımdır.

KULLANIM YERLERİ
- Aşınmaya karşı direnci artırmak ve yüzey tozumasını önlemek için taze betona derzsiz uygulanır.
- Şiddetli mekanik aşınmalara maruz kalacak zeminler için uygundur. Bınlar;
Depolar, rıhtımlar, yoğun trafik yolları, atelyeler, fabrikalar, otopari servis istasyonları, garajlar, konut, ticari ve endüstriyel bina döşemelerinde, yükleme boşaltma alanlarında, güç santralleri zeminlerinde, uçak hangarları, helikopter pistleri, yaya yolu ve kaldırımlar.

AVANTAJLARI

Uygulandığı beton yüzeylerde:
Yüzey tozumasını oldukça azaltır, darbe direncini artırır, yüksek geçirimsizlik sağlar, petrol ve gazlara karşı direnci artırır, kendinden renklidir, iç ve dış uygulamalarda kullanılarak önemli zaman kazancı sağlar, oksitlenmez uzun ömürlüdür,

UYGULAMA
Seratut Hardfloor uygulanacak alanın boyutlarına bağlı olarak hazırlanan anolara (yaklaşık 4-5 m. bir dolu bir boş olacak şekilde hazır beton dökümü yapılır. Sağlam bir zemin oluşturlması açısından betonun yeterli basınç dayanımına sahip en az C25 sınıfı beton veya 350 dozlu beton olması ve kalınlığının en az 10 cm olması tercih edilir. Betonun özelliklerini geliştirmek için ortam şartlarına göre uygun bir katkı kullanılması tavsiye edilir. Böylece betonun su çimento oranının 0,45-0,55'in altında olması sağlanmış olur. Dökülen beton mastarlanır ( titrşimli helikopter mastar kullanılması, betonun kolay yerleştirilmesi açısından tavsiye edilir. Mastarlanan taze beton üzerinde düzeltme gerekirse tahta maala ile perdah yapılmadır. Yüzeyde fazla su olmamalıdır, biriken sular varsa yüzet,yden alınmalıdır, Seratut Hardfloorun yüzeye uygulanması, sıkıştırılması ve yüzeyin düzenlenmesi, başparmakla beton yüzeyine kuvvetlice bastırıldığında yüzeyde 3-5 mm iz kaldığı zaman beton Seratut hardgloor uygulanmasına hazırdır,. El veya uygun ekipmanla Seratut Hardfloor yüzeye homojen olacak şekilde serpilerek yayılır. Betonun yüzeyindeki mevcut su ile serpilmiş olan Seratut Hardfloor'u her yana eşit şekilde nemlenene kdar beklenir. Betonun plastikliği veya piriz başlangıcı izin verdiği süre içinde ilk mastarlama yapılır. Düzgün bir zemin oluşturmak için düşük devirli mekanik mala (helikopter mala) ile malzeme zemine iyice yedirilerek betonla bütünleştirlmelidir. Mekanik mala (helikopter mala) düşük hızda ve metal parlatma bıçakları da minimum açıya ayarlanarak çalıştırılmalıdır.
Not: Yüzeyde oynamalar olursa veya çimento şerbeti oluşursa, beton daha çok tazedir. Seratut Hardfloor uygulanmadan önce bir süre daha beklenilmelidir.
Malzemenin kalan kısmı zemine serpilerek homojen şekilde koyu renk alana kadar beklenir ve daha sonra yüzeye yedirilerek perdahlama yapılır. Yüzey bitirme işlemi yüzey kalitesi açısından çok önemlidir. Son bitirme işlemi; yüzeyde yürünebilecek kadar sertleştikten sonra yüksek devirde yapılmalıdır. Uygulama doğrudan güneş altında veya çok rüzgarlı yerde yapılmamalıdır.

KÜRLEME
Seratut Hardfloor yüzeyi, erken kuruma ve çatlamayı önlemek için korunmalıdır. Bunun için çatlama riski olabilecek uygulamalarda son bitirme işleminden sonra, yüzeye Serakür AC kür malzemesi tekniği bilgi föyünde belirtildiği gibi rulo veya püskürtme ile uygulanmalıdır. (yaklaşık 100-150 gr/m2 sarfiyatla)

AMBALAJ
25 kg'lık polietilen takviyeli kraft torba

RAF ÖMRÜ
Serin ve kuru ortamda ambalaj ağızları kapalı olarak üretim tarihinden itibaren 12 aydır.


TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Malzemenin Yapısı Çimeto, pigmet, kimyasal katkılar ve mineral sert agregalar içerir
Renk Gri - Kırmızı - Yeşil
Uygulanacak Zemin Sıcaklığı +5 C , +30 C
Kür Süresi:
Yaya Trafiği
Hafif Taşıt Trafiği
Tam Kür
Ortam sıcaklığı ve kullanılan çimento tipine bağlı olarak
1-2 gün
7-10 gün
28 gün
Servis Sıcaklığı -20 C , +80 C
Yukarıdaki değerler +20 C'de ve %50 bağıl nem için verilmiştir. Yüksek sıcaklıklar süreyi kısaltır, düşük sıcaklıklar süreyi uzatır.

SARFİYAT

HARDFLOOR  Sarfiyatlar
  23 mm kalınlık için    
25 kg. 5-6 kg/m2    

 

 

175u
175

 
Share
Kobiler sektorden